czwartek, 20 czerwca 2013

Spróbuj tego w domu!

Codzienna dawka ćwiczeń ogólnorozwojowych dobrze wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale również na samopoczucie - hasło, które można znaleźć zapewne wszędzie ;) Ale jest ono prawdziwe. Gdy już uda nam się zacząć codzienne treningi, to nie sposób później przestać. To uzależnia! Pojawia się fantastyczne uczucie samozadowolenia, gdy możemy iść spać z poczuciem, że zrobiliśmy coś dobrego dla swojego zdrowia :)


Nie każdego stać na siłownię, nie każdy ma możliwość skorzystania z takiej. Poza treningiem aerobowym (bieganie, jazda na rowerze, itp) warto pomyśleć także o innych rodzajach ćwiczenia ciała. I to, tak samo jak bieganie, łatwe jest w realizacji. Wystarczy podstawowy zestaw (dla mnie: mata, buty i ciężarki - ale ciężarki zastąpić można butelkami wody - ważne, by jednak ćwiczyć w butach [edycja: podkreślam! dbajcie, by nie nabawić się kontuzji - w skarpetkach, bądź na boso łatwiej zrobić sobie krzywdę!] - dla stabilizacji stawów) i możemy zacząć ćwiczyć w domu. A jeśli nie potrafimy sami się zmobilizować, nie umiemy rozczytać ćwiczeń w wersji książkowej, czy ułożyć sobie sami treningu - z pomocą przychodzi Internet. Znaleźć możemy - na YouTube np. - wszystko, każdego rodzaju zbiór. Ja przedstawię moje własne zestawy ułożone z ćwiczeń Ewy Chodakowskiej i Mel B :) Należy tu nadmienić, że jest to głównie trening funkcjonalny - coraz bardziej popularny. 

[wtrąconko małe: Trening funkcjonalny jest nowym trendem w nowoczesnym podejściu do treningu, zarówno w fitnessie jak i w treningu personalnym. Podstawową zasadą, która rządzi budową treningu funkcjonalnego to wielostawowość ćwiczeń (brak ćwiczeń izolowanych) oraz funkcjonalność ćwiczeń, czyli ich użyteczność w ruchach życia codziennego. Złożoność wykonywanych ćwiczeń w treningu funkcjonalnym pociąga za sobą wymuszenie intensywniejszego krążenia krwi, a co za tym idzie, poprawę jego działania oraz wzrost wydolności organizmu - wytrzymałości tlenowej i mięśniowej. Trening funkcjonalny harmonijnie wzmacnia mięśnie całego ciała i symetryzuje je. Wielką zaletą jego jest to, iż aktywuje wszystkie rodzaje włókien mięśniowych.]

Jeśli zatem szukasz zestawów ćwiczeń - skorzystaj z już gotowych (nie jestem właścicielem filmików zebranych w zestawach, ja je jedynie składałam w odpowiadające mi listy :)):

1) Na nogi i pośladki (45 min - rozgrzewka, Mel B + Ewa Chodakowska, rozluźnienie):

2) Na plecy, klatkę piersiową i ramiona (45 min - rozgrzewka, Mel B + Ewa Chodakowska, rozluźnienie):


3) Na brzuch (45 min - rozgrzewka, Mel B + Ewa Chodakowska, rozluźnienie):

Ponadto możesz wejść na oficjalny profil Ewy Chodakowskiej na YouTube: 


i tutaj wybrać spośród filmików te, które Tobie najbardziej odpowiadają. Na początek polecam filmiki 6 minutowe - z nich można sobie złożyć trening dowolnej długości - do wyboru, do koloru: Total Fitness. Ja zaczynałam od 18 min. Naprawdę przyjemne i warte spróbowania doświadczenie! 

A po ćwiczeniach - woda z cytryną, mięta i lodem! Należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Zatem rodacy - do ćwiczeń! O zdrowie dbać trzeba! :) I w dodatku możemy to robić w zaciszu własnego domu! Spróbuj tego sam :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz