wtorek, 18 czerwca 2013

Bo w grupie raźniej.

3 x M (czemuż 3? nie wiem, ale fajnie wygląda ;)) - Motywacja, Motywacja, Motywacja. Z motywacją problem jest zawsze. Bez względu na to, jak wiele energii w sobie posiadamy, czy jak dobrze idzie nam realizacja naszych celów, zdarzają się momenty, gdy nam jej brakuje. I dotyczy to różnych sfer naszego życia - od pracy począwszy, na zwykłym sprzątaniu skończywszy. I jak tu znaleźć w sobie siłę napędową do dodatkowego zużywania energii? Sport? Mam się dodatkowo po całym dniu pracy, po tym szaleńczym codziennym zmaganiu się z rzeczywistością, ruszyć i zacząć wylewać z siebie siódme poty? Po co? Pomimo, że każdy jest w stanie znaleźć w sobie jakiś cel: a to dodatkowe kilogramy, sukienka sprzed paru lat, w którą już się nie mieszczę, a to problemy ze zdrowiem, czy chęć dotlenienia się, to czasem brakuje nam maszynerii rozruchowej, czegoś co pozwoliłoby zacząć i przetrwać pierwsze tygodnie i wytrwać w postanowieniu. Całe szczęście w takich przypadkach nie jesteśmy sami! 

Bieganie, bo o bieganiu będzie mowa, jest bardzo prostym, ogólnie tanim i miłym wysiłkiem fizycznym. Wystarczą odpowiednie buty i można śmigać. Ale czy rzeczywiście? A ta kanapa, która kusi swoją miękkością? I muszę jeszcze do tego pozmywać. I serial obejrzeć. I późno już - kto tak późno biega? Nie dziś. Od jutra zacznę... 

Nie! A co jeśli jutro nie nastąpi? Nie ma od jutra! Jedynym sensownym terminem jest DZIŚ! Mobilizujemy się i... blokada? Tutaj przychodzą nam z pomocą Społeczności Biegowe. Nie umiesz zacząć sam/sama, nie poddawaj się - pozwól innym zadbać o swoje chęci do biegania. Wybór jest duży. Każdą społeczność tworzą fantastyczni ludzie, którzy nie pozwolą Ci zrezygnować, wesprą, pomogą, poradzą i dotrzymają towarzystwa. Poniżej przedstawię parę z nich, które funkcjonują w Poznaniu - przepraszam od razu wszystkich, którzy tu trafią i nie znajdą swojej grupy - pewnie nie starczyłoby miejsca, by wszystkie opisać. 

Fantastyczne grupy, z którymi możesz biegać:

1. Night Runners 

Z dnia na dzień coraz popularniejsi - co zresztą można zobaczyć po ilości osób na poniższym zdjęciu -> spotkanie z dnia 17.06.

Spotkania: W poniedziałki o 21.00  na Cytadeli, w czwartki o 21.00 nad Wartą.


Miałam przyjemność sama spróbować biegania w tłumie - chociaż nie lubię trenowania gromadnie, ale atmosfera fantastyczna i z pewnością nie raz powtórzę to doświadczenie (dowód na zdjęciu poniżej ;))2. Kobiety Biegają 

Dwie energetyczne dziewczyny, które mobilizują płeć piękną do ruszenia się z domu :) Nie miałam jeszcze przyjemności z dziewczynami biegać, ale na pewno to zmienię! 

Spotkania: różnie - należy śledzić profil na Facebooku (https://www.facebook.com/kobietybiegaja/events) - miejsce: Malta.

3. Klub Biegacza Maniac 

Cytat ze strony: "Pasja biegania to nasza mania ;-)" - tak właśnie. Chcesz się zarazić pozytywną manią - dołącz. I tu niestety również muszę przyznać, że moje preferencje biegania samemu, bądź w małym towarzystwie wygrywają - ale też postaram się to zmienić! Wybiorę się w którąś sobotę pobiegać.

Spotkania: W każdą sobotę spotykamy się na wspólne bieganie. Zbiórka o godz. 9:00 przy Malta Ski. Zapraszamy!

4. Drużyna szpiku 

Promocja pomocy innym, w tym przez bieganie - np. maratonów w koszulkach drużyny. Dla bardziej wtajemniczonych - jeśli już biegasz, a chcesz do tego dorzucić coś jeszcze - promuj! 

Akcje, w których możesz wziąć udział - i tu również trenować regularnie w przyjemnej atmosferze:

1. zBiegiemNatury 
(http://zbiegiemnatury.pl/, https://www.facebook.com/zBiegiemNatury)

Akcja, która powstała z inicjatywy dziennikarzy radiowej Trójki, Stowarzyszenia GRAND PRIX Poznania i Clubu bbl i odbywa się od listopada 2012 w 5 miastach – Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu. W każdy sobotni poranek o 8:20 w radiowej Trójce jest audycja "Z biegiem natury", gdzie można posłuchać rad zaproszonych gości i ekspertów dotyczących wszystkiego, co ma związek z aktywnością w naturze.

Spotkania: Spotkania w plenerze w ramach akcji zBiegiemNatury odbywają się od 3 listopada 2012 r. do 31 sierpnia 2013r r. w każdą niedzielę o godzinie 10:00.

Biegłam w dwóch biegach GrandPrix Z Biegiem natury - z tychże biegów pochodzi moja życiówka na 5 km: 22 min 30 s. Mam nadzieję, że uda mi się ten wynik poprawić :)

Dowód, że biegałam? Poniżej ;) (już na mecie, zdziwiona wynikiem ;))


(fot. Jacek Kapczyński)

2. Biegam bo lubię 
(https://www.facebook.com/BiegamBoLubie, http://www.polskieradio.pl/9/557,Biegam-bo-lubie, http://www.biegambolubie.com.pl/)

Akcja powstała z inicjatywy Portalu Bieganie.pl i Dziennikarzy Programu III Polskiego Radia w grudniu 2010 roku. W każdy czwartek o 17:40 w radiowej Trójce jest audycja "Biegam, bo lubię". Z nimi też nie biegałam :( Ileż to rzeczy muszę nadrobić!

Spotkania: Stadion Olimpii, ul. Warmińska 1. Sobota 9:30

3. Parkrun
(http://www.parkrun.pl/https://www.facebook.com/ParkrunPoznan)

Jeśli już biegasz i chcesz się sprawdzić - to bieg dla Ciebie: 5 km z pomiarem czasu. Jeśli nie biegasz, a chcesz zacząć - nic prostszego - dołącz do ekipy i monitoruj, dzięki pomiarom, swoje postępy :) Wstyd się przyznać - kolejny punkt do zaliczenia.

Spotkania: W każdą sobotę o 9:00 rano na Cytadeli.

4. Poznaj Poznań z Mapą/Nocą 
(http://poznajpoznan.com/, http://grunwaldbno.com/ppn/)

Fantastyczna akcja łącząca ruch z poznawaniem miasta. Obecnie trwa edycja Poznaj Poznań z Mapą. Wcześniej: Poznaj Poznań Nocą.Spotkania najbliższe: 22.06 (sobota) - Rusałka, 7.09 (sobota) - Termy Maltańskie.

Tak to ja - w tej czerwonej kurteczce, z miną: o co chodzi? :D Mój najpierwszy z pierwszych bieg na orientację. Zima, ciemno, nie wiem jak przeczytać mapę - lecę. A co mi tam. Wrażenia fantastyczne - zwłaszcza jak wylądowałam po kostki w bagnie i wtedy dowiedziałam się cóż za oznaczenie bagno ma na mapie!Uff - dużo tego! Zatem na co jeszcze czekasz? Tyle grup, możliwości, pozytywnych ludzi i MOTYWACJI. Banalnie teraz będzie - czas wstać z kanapy i ruszyć przed siebie na poznanie nowości! :)

4 komentarze :

 1. Musisz utworzyć grupę na Kopernika :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie czemu nie - w lasku marcelińskim zrobili 2 trasy biegowe - dla początkujących - są nawet oznakowane tak, by się w lesie nie pogubić :)

   Usuń
 2. No jeżeli chodzi o bieganie z mapą to najbliższe zawody juz jutro!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jutro nie pobiegam sobie :( - wykończy mnie ta kontuzja! Ale w planach mam poznawanie Poznania z mapą też - z tą różnicą, że na rowerze :)

   Usuń